Czy produkcja obrazów to dobry pomysł na biznes?

Wiele osób które urządzają swoje mieszkanie lub nie mają pomysłu na prezent, stawiają na zakup obrazu. Większość decyduje się na obrazy drukowane, które posiadają atrakcyjne wzornictwo. Obrazy potrafią bardzo skutecznie uatrakcyjnić wnętrze i nadać mu charakter. Powieszenie obrazu nadaje niesamowity klimat wnętrzom.

Taka działalność pozwalałaby nam na sprzedawanie gotowych wzorów obrazów bądź możemy naszym klientom pozwolić na własną inwencję i przygotować obraz wedle jego gustu. Gdy prowadzimy sprzedaż online powinniśmy nasz asortyment podzielić na kategorie, na przykład: natura, ludzie, abstrakcja, kwiaty, zwierzęta, krajobrazy itp.

Lokalizacja

Biznes tego rodzaju można bez żadnych problemów wykonywać we własnym domu. Na zorganizowanie produkcji obrazów potrzebna jest powierzchnia około dziesięciu metrów kwadratowych. Jeśli prowadzimy sprzedaż tylko online wystarczy nam powierzchnia do naszej pracy. Jeśli chcemy także przyjmować klientów, możemy w osobnym pomieszczeniu otworzyć sklep, bądź znaleźć lokalizacje w centrum miasta.

Klienci

Nasze przykłady obrazów powinny trafiać w każde gusta, gdyż nasi klienci są naprawdę różni. Powinniśmy mieć w ofercie także asortyment mniejszy gabarytowo, który jest jednocześnie bardziej dostępny cenowo. Z oferty naszej firmy będą korzystać ludzie młodzi oraz starsi, kobiety jak i mężczyźni – każdy, kto chce, aby jego otoczenie zyskało na atrakcyjności.

Wyposażenie

Głównym narzędziem do produkcji obrazów będzie ploter drukujący zasilany ekologicznymi farbami wodnymi. Używany ploter można kupić już za kilka tysięcy złotych. Do obsługi plotera konieczne jest posiadanie komputera odpowiednio do tego przystosowanego, to znaczy posiadającego specjalistyczne oprogramowanie. Dodatkowo musimy posiadać listwy, płótna itp.

Reklama

Na rynku istnieje dość sporo firm produkujących drukowane obrazy, dlatego też warto poświęcić jest dość sporą ilość gotówki na reklamę w celu osiągnięcia mocnej pozycji. Pokażmy się w lokalnej prasie oraz telewizji. Jeśli chcemy działać na kraj, możemy zainwestować w reklamę w branżowej gazecie.

 

Koszt na starcie?

Od 10 do 100 tysięcy.

Czy można pracować z domu?

Tak

Czy można wykonywać czasowo?

Tak

Czy jest franczyza?

Nie

Czy można pracować online?

Tak

 

Dobry pomysł na biznes:

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (2 votes cast)
Czy produkcja obrazów to dobry pomysł na biznes?, 5.0 out of 5 based on 2 ratings

One Response to “Czy produkcja obrazów to dobry pomysł na biznes?”