Dobry pomysł na biznes – jak otworzyć własny autokomis?

Ilość dostępnych samochodów na naszym rynku jest ogromna, także liczba komisów samochodowych jest bardzo duża. Ludzie często wymieniają swoje samochody na inne, czasami dlatego, że im się po prostu nudzą lub nie spełniają ich oczekiwań. Pośredniczenie w sprzedaży samochodów może być dobrym interesem, ale tylko wtedy kiedy wszystko będzie zorganizowane z głową.

Lokalizacja

Autokomis wymaga dość dużej ilości miejsca, które będzie przeznaczone do prezentacji samochodów przez nas oferowanych. Powinno znaleźć się również miejsce na pomieszczenie biurowe, które najczęściej jest zaadaptowane z blaszanego kiosku. Komisy samochodowe najczęściej usytuowane są przy głównych drogach oraz na obrzeżach miast.

Bezpieczeństwo

Teren komisu powinien być ogrodzony. Ze względu na wartość sprzedawanych przez nas towarów oraz łatwy dostęp do nich, powinniśmy zabezpieczyć się dobrymi systemami zabezpieczającymi. Warto zamontować alarm oraz skorzystać z ofert firm ochroniarskich.

Wyposażenie

Znakomitą inwestycją będzie zaopatrzenie naszego komisu samochodowego w sprzęt myjąco-piorący. Z obowiązkowych rzeczy należy zakupić cały sprzęt potrzebny do prowadzenia biura. Jeśli dysponujemy większymi funduszami możemy również zakupić klika samochodów, by na początku komis nie był zupełnie pusty, co mogłoby nas dyskwalifikować w oczach potencjalnych klientów.

Reklama

Reklama jest tutaj bardzo istotnym elementem. Im więcej osób o nas wie, tym lepiej. Dzięki reklamie ukierunkowujemy ludzi na sposób postrzegania naszej firmy. Jeśli stworzymy dobrą identyfikację wizualną, będziemy uchodzić za firmę w pełni profesjonalną. Zainwestujmy więc w wizytówki, w ulotki i ich kolportaż, w plakaty, które będą nas reklamować w mieście i na osiedlach. Pokażmy się w Internecie, poprzez zlecenie firmie stworzenia naszej własnej strony internetowej. Ogłaszajmy się w regionalnej prasie. Możemy także zostawiać nasze ulotki na stacjach benzynowych czy sklepach motoryzacyjnych. Tym sposobem na pewno trafimy do zmotoryzowanych klientów.

Koszt biznesu na starcie?

Od 20 do 100 tysięcy.

Czy można pracować z domu?

Tak

Czy można wykonywać czasowo?

Tak

Czy jest franczyza?

Nie

Czy można pracować online?

Nie

Dobry pomysł na biznes:

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 4.3/5 (8 votes cast)
Dobry pomysł na biznes - jak otworzyć własny autokomis?, 4.3 out of 5 based on 8 ratings

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz