Drukarnia wielkoformatowa – własny dochodowy biznes, jak założyć?

Działalność w branży reklamowej może okazać się bardzo dochodowym interesem z tego względu, że każda firma szuka skutecznych form reklamy oraz prezentacji swojej oferty. Jednym z bardziej opłacalnych działalności jest drukarnia wielkoformatowa.

Lokalizacja

Drukarnie wielkoformatowe najczęściej zlokalizowane są na przedmieściach, niejednokrotnie mieszczą się w domach właścicieli, w przydomowych garażach. Wiele tego typu firm posiada swoje biura w bardzo atrakcyjnych miejscach, a zaplecze produkcyjne mieści się w zupełnie innym miejscu.

Wyposażenie

Koniecznym zakupem jest zakup odpowiedniego plotera drukującego. Do druku reklam służą plotery solwentowe oraz plotery UV. Plotery wykorzystujące farby solwentowe są o wiele tańsze, dlatego też są najczęściej wybierane przez firmy, które zaczynają swoją przygodę z reklamą zewnętrzną. Należy pamiętać także o komputerach obsługujących maszynę drukarską. Konieczny jest także zakup odpowiedniego oprogramowania graficznego do obsługi projektów, które będą dostarczane przez naszych klientów. Oprogramowanie służyć będzie również do wykonywania projektów, jeśli klient nie będzie takowych posiadał.

Oferta

Drukarnia wielkoformatowa to nie tylko reklama zewnętrzna. W ofercie możemy posiadać takie usługi jak: drukowanie banerów, drukowanie folii samoprzylepnych, znakowanie pojazdów, drukowanie fototapet, drukowanie obrazów, produkcja tablic informacyjnych oraz wiele, wiele innych. Wiele drukarni wielkiego formatu oferuje także usługi projektowania oraz montażu reklam.

Reklama

Drukarnia wielkoformatowa z założenia powinna wiedzieć, w jakie formy reklamy należy zainwestować. Z pewnością będzie to reklama zewnętrzna typu banery reklamowe, tablice reklamowe lub billboardy. Warto zainwestować również w stronę internetową, za której pośrednictwem będziemy sprzedawać nasze produkty. Konkurencja jest bardzo duża, dlatego też należy odpowiednio przemyśleć wszystkie działania marketingowe i wybrać te, które zapewnią nam wzrost pozycji na rynku.

Koszt na starcie?

Od 20 do 300 tysięcy.

Czy można pracować z domu?

Tak

Czy można wykonywać czasowo?

Tak

Czy jest franczyza?

Nie

Czy można pracować online?

Tak

Dobry pomysł na biznes:

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 3.3/5 (4 votes cast)
Drukarnia wielkoformatowa - własny dochodowy biznes, jak założyć?, 3.3 out of 5 based on 4 ratings

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz