Firma sprzątająca – biznes plan

Coraz więcej ludzi decyduje się na zatrudnienie firmy sprzątającej do zaprowadzenia porządku w domu lub w biurze. Uruchomienie tego typu biznesu może być bardzo opłacalne nawet w przypadku bardzo dużej konkurencji.

Lokalizacja

Usytuowanie siedziby firmy nie ma zbytnio znaczenia, większość tego typu działalności znajduje się na obrzeżach miast, a klienci zamawiają usługę telefonicznie. Dobrze jest jednak mieć nawet niewielki lokal do przyjmowania klientów, gdyż większość osób przed decyzją o wynajęciu ekipy sprzątającej pragnie porozmawiać na temat zakresu wykonywanych prac. Istnieją dwa warianty dla firm sprzątających. Wariant pierwszy – firma oferuje sprzątanie pomieszczeń, mebli oraz pojazdów wyłącznie u klienta. Wariant drugi – firma oferuje sprzątanie pomieszczeń u klienta, a czyszczenie mebli oraz pojazdów w swojej siedzibie. Za siedzibę może posłużyć również dom lub mieszkanie przez co koszty związane z rozpoczęciem jak i prowadzeniem bieżącej działalności są dużo niższe.

Wyposażenie

Niezbędnymi elementami wyposażenia firmy sprzątającej są nie tylko podstawowe akcesoria pomocne podczas sprzątania (mop, zmiotka, wiadro), ale również profesjonalne odkurzacze piorąco-myjące. Profesjonalny sprzęt to największy wydatek podczas rozpoczynania działalności firmy sprzątającej, lecz nie musimy się raczej obawiać zwrotu inwestycji w drogi sprzęt, z pewnością się on zwróci. Firma posiadająca specjalistyczne narzędzia jest także inaczej postrzegana przez klientów. Sprzęt przede wszystkim należy dobrać odpowiednio do oferowanych usług, pamiętając także o zaopatrzeniu się w niezbędne środki czyszczące oraz detergenty.

Szeroka oferta

Firmy sprzątające oferują swoje usługi zarówno dla klientów indywidualnych, jak i dla klientów biznesowych. Można wyróżnić między innymi usługi typu: sprzątanie domów i mieszkań, pranie i czyszczenie mebli tapicerowanych oraz dywanów, sprzątanie po remontach, sprzątanie terenu koło domu, czyszczenie wnętrz samochodowych, sprzątanie biur oraz szkół.

Koszt biznesu na starcie?

Od 3 do 20 tysięcy.

Praca w domu?

Tak

Czy biznes można wykonywać w niepełnym wymiarze czasowym?

Tak

Czy istnieje franczyza?

Tak

Czy można pracować online/w internecie?

Nie

 

Dobry pomysł na biznes:

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 4.5/5 (4 votes cast)
Firma sprzątająca - biznes plan, 4.5 out of 5 based on 4 ratings

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz