Fotografia ślubna – ciekawy pomysł na biznes

Każdy, kto planuje swój najpiękniejszy dzień w życiu z pewnością w swoim budżecie ma zarezerwowaną sumę dla firmy zajmującej się fotografią ślubną. Na rynku istnieje wiele firm zajmujących się tego typu usługami. Spowodowane jest to faktem, że jest to całkiem przyzwoity zarobek w granicach od tysiąca do pięciu tysięcy złotych za sesję. Lecz, aby rozpocząć działalność w branży, a co najważniejsze utrzymać się w niej, należy zadbać o profesjonalny sprzęt oraz posiadać odpowiednie umiejętności.

Umiejętności

Należy pamiętać, że tylko ładne zdjęcia zapewnią nam dużą liczbę klientów. Ludzie zamawiający ślubną sesję fotograficzną coraz częściej oczekują zdjęć bardzo wysokiej jakości oraz pełnego profesjonalizmu.

Lokalizacja

Umiejscowienie biura nie ma większego wpływu na powodzenie biznesu. Klientów można przyjmować zarówno w biurze zlokalizowanym we własnym domu, jak i w biurze w najbardziej atrakcyjnej lokalizacji w mieście. Decydując się na wariant biura w domu, co miesiąc w naszym portfelu zostaje sporo gotówki.

Sprzęt

Największym wydatkiem podczas zakładania firmy będzie zakup odpowiedniego sprzętu, który jest niezbędny do pracy. Profesjonalny aparat fotograficzny z wymiennymi obiektywami to wydatek od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Początkowe minimum to średniej klasy lustrzanka cyfrowa. Kolejnym niezbędnym elementem, który koniecznie trzeba zakupić jest komputer z odpowiednim oprogramowaniem do obróbki zdjęć.  Nieobowiązkowo można zakupić profesjonalną drukarkę, dzięki której będziemy mogli przygotowywać naszym klientom foto albumy pamiątkowe. Będzie to dodatkowym atrakcyjnym atrybutem oferty.

Reklama i marketing

W tego typu działalności prawie większość klientów, będziemy posiadali z polecenia, lecz nie znaczy to, że nie należy przeznaczać żadnej kwoty na działania marketingowe. Należy przede wszystkim zaopatrzyć się w eleganckie wizytówki. Profesjonalne studio fotografii ślubnej powinno posiadać także stronę internetową, na której zainteresowane osoby będą mogły zobaczyć wyniki pracy.

Koszt biznesu na starcie?

Od 5 do 100 tysięcy.

Czy można pracować z domu?

Tak

Czy można wykonywać czasowo?

Tak

Czy jest franczyza?

Nie

Czy można pracować online?

Nie

Dobry pomysł na biznes:

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 3.0/5 (2 votes cast)
Fotografia ślubna - ciekawy pomysł na biznes, 3.0 out of 5 based on 2 ratings

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz