Jak otworzyć biuro podróży – co potrzebne

Z ofert biur podróży korzysta coraz to większa liczba osób. Na rynku istnieje wiele punktów oferujących różnego rodzaju wycieczki i wyjazdu. Jeśli kochamy podróżować po świecie i posiadamy odpowiednią ilość gotówki możemy otworzyć własne biuro podróży, pomysł ten okazać się może strzałem w dziesiątkę.

Jakie uprawnienia potrzebne do otworzenia biura podróży

Aby otworzyć własne biuro podróży, należy złożyć wniosek w urzędzie marszałkowskim o wpis do rejestru organizatorów turystyki oraz pośredników turystycznych. Wymagane jest także pozwolenie na prowadzenie działalności z wyżej wymienionego urzędu. Jest to niezbędne do legalnego prowadzenia interesu związanego z organizowaniem wycieczek. Wymagane jest także posiadanie gwarancji bankowych oraz gwarancji ubezpieczeniowej.

Lokalizacja

Biuro powinno być zlokalizowane w atrakcyjnym miejscu. Dodatkowym atutem będzie lokal wyposażony w dużą witrynę widoczną z ulicy. Działalność można prowadzić również w domowych warunkach udostępniając swoją ofertę poprzez Internet. Z pewnością zmniejszy to koszt prowadzenia działalności, lecz będzie także miał odzwierciedlenie w ilości sprzedanych wycieczek, dlatego należy dobrze się zastanowić, jaką lokalizację wybrać.

Wyposażenie biura podróży

Przede wszystkim należy nastawić się na zakup mebli biurowych takich jak biurka, regały, krzesła. Z ważniejszego sprzętu elektronicznego czeka nas kupno komputera, drukarki oraz faksu. Dobrze by było odpowiednio zaaranżować wnętrze naszego biura, przez co zyska ono na atrakcyjności oraz z pewnością spotka się z dużą aprobatą klientów.

Promocja i reklama

Dużą część pieniędzy należy zainwestować w działania marketingowe. Przede wszystkim należy zadbać o profesjonalny wizerunek, a zapewni nam to pełna identyfikacja wizualna. Z materiałów reklamowych należy wykonać teczki ofertowe, wizytówki oraz ulotki. Wykorzystanie form reklamy zewnętrznej jest bardzo wskazane, ponieważ pomoże ona tworzyć pozytywną świadomość wśród klientów. Powinniśmy zadbać również o stworzenie ofertowej strony internetowej.

Koszt otwarcia biura podróży na starcie?

Od 20 do 150 tysięcy.

Czy można pracować z domu?

Tak

Czy można wykonywać czasowo?

Tak

Czy jest franczyza biur podróży?

Tak

Czy można pracować online?

Tak

Dobry pomysł na biznes:

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 3.7/5 (3 votes cast)
Jak otworzyć biuro podróży - co potrzebne, 3.7 out of 5 based on 3 ratings

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz