Jak otworzyć własne biuro rachunkowe

Prawie każda firma korzysta z usług biura rachunkowego. Dzięki niskim kosztom początkowym założenie własnego biura rachunkowego jest dość dobrym pomysłem na biznes. Osoba prowadząca biuro rachunkowe musi posiadać księgowe uprawnienia do prowadzenia ksiąg rachunkowych. Usługi księgowe może prowadzić także doradca podatkowy. Wymagane jest także posiadanie ubezpieczenia OC dla usługowego prowadzenia księgowości. W celu uzyskania licencji na prowadzenie biura rachunkowego należy złożyć odpowiednie dokumenty do Ministerstwa Finansów.

Lokalizacja.

Atrakcyjna lokalizacja z pewnością będzie miała duży wpływ na wzrost liczby klientów biura rachunkowego. Za wynajęcie lokalu w ścisłym centrum miasta, będziemy musieli całkiem sporo zapłacić, co na początku może być niewyobrażalnym problemem. Zdecydowanie należy zacząć od małego lokalu w okolicach centrum, biuro rachunkowe można otworzyć także we własnym domu lub mieszkaniu, dzięki czemu koszty związane z prowadzeniem działalności znacząco się zmniejszą. Z biegiem czasu, gdy będziemy posiadać już pewną bazę klientów, możemy zastanowić się nad zmianą lokalu w bardziej atrakcyjnej okolicy.

Wyposażenie.

Z całą pewnością należy pamiętać o zakupie mebli biurowych typu biurka, szafki, regały, krzesła. Dobrym pomysłem będzie również wyposażenie naszego biura w mały kącik gościnny, który będzie pełnił funkcję poczekalni dla klientów. Obowiązkowym sprzętem, który musi znaleźć się w każdym biurze rachunkowym jest nowoczesny komputer, wysokiej jakości drukarka, faks oraz skaner. Komputer dodatkowo musi być wyposażony w profesjonalne oprogramowanie, które pomaga prowadzić księgowość. Należy pamiętać również o podstawowych akcesoriach biurowych jak teczki, zszywacze, dziurkacze, artykuły piśmiennicze, jak i również segregatory.

Dodatkowo.

Należy pamiętać o śledzeniu prawa podatkowego oraz być na bieżąco z nowelizacjami ustaw.

Promocja.

Niesłychanie ważną rzeczą jest również pozyskanie pierwszych i późniejszych klientów, dlatego też pamiętajmy o zainwestowaniu sporej ilości środków w materiały reklamowe.

Koszt biznesu na starcie?

Od 10 do 30 tysięcy złotych.

Praca w domu?

Tak

Czy biznes można wykonywać w niepełnym wymiarze czasowym?

Tak

Czy istnieje franczyza?

Nie

Czy można pracować w internecie?

Tak

Dobry pomysł na biznes:

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 4.3/5 (3 votes cast)
Jak otworzyć własne biuro rachunkowe, 4.3 out of 5 based on 3 ratings

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz