Jak otworzyć własny sklep internetowy – dochodowy pomysł na biznes

Coraz większą popularnością cieszą się zakupy za pośrednictwem sieci Internet. Ilość sklepów dostępnych online jest bardzo duża. Niektórzy nie mają czasu na tradycyjne zakupy, inni ich po prostu nie lubią. Przez Internet możemy nabyć rzeczy, które nie są dostępne w sklepach w naszym miejscu zamieszkania. Często korzystamy nawet z zakupów ze stron zagranicznych. Założenie własnego sklepu internetowego może być bardzo opłacalne, tylko należy zastanowić się nad odpowiednim i atrakcyjnym asortymentem.

Lokalizacja

Potrzebny będzie lokal który posłuży nam wyłącznie za magazyn, gdyż sprawy organizacyjne związane z prowadzeniem działalności można spokojnie opanować we własnym domu lub mieszkaniu. Powierzchnia magazynowa, jaka będzie wymagana zależna jest od ilości asortymentu jaki planujemy posiadać w sprzedaży. Możemy do tego celu wynająć halę bądź garaż, jednak jeśli nie są to ogromne ilości rzeczy, możemy je oczywiście trzymać we własnym domu.

Wyposażenie

Przede wszystkim potrzebujemy sklepu internetowego, który możemy zakupić na różne sposoby. Pierwszym sposobem jest skorzystanie z platformy e-commerce, na przykład istore.pl, która zapewnia zarówno zaawansowane oprogramowanie jak i hosting dla naszego sklepu internetowego. Drugim rozwiązaniem jest zlecenie wykonania sklepu internetowego firmie, która zajmuje się projektowaniem stron internetowych.

Techniczne

Ważne, aby nasz sklep przyciągał wizualnie, aby był profesjonalnie wykonany oraz czytelny. Pamiętajmy, aby znajdował się w nim także regulamin zakupów. Postarajmy się także o jak najciekawsza i najprostszą nazwę strony naszego sklepu.

Reklama

Aby nasz sklep był łatwo dostępny i wyszukiwany bez problemu przez tysiące użytkowników Internetu, powinniśmy zlecić profesjonalnej firmie pozycjonowanie naszej strony. Wtedy będzie ona z łatwością wyszukiwana poprzez Google. Oferty naszego sklepu mogą znajdować się na stronie allegro.pl , gdzie klienci poznając namiastkę oferowanego przez nas towaru, będą chcieli zobaczyć co jeszcze mamy do zaoferowania i będą odwiedzać nasz sklep.

Koszt biznesu na starcie?

Od 20 do 100 tysięcy.

Czy można pracować z domu?

Tak

Czy można wykonywać czasowo?

Tak

Czy jest franczyza?

Nie

Czy można pracować online?

Tak

Dobry pomysł na biznes:

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 4.2/5 (13 votes cast)
Jak otworzyć własny sklep internetowy - dochodowy pomysł na biznes, 4.2 out of 5 based on 13 ratings

2 komentarze to “Jak otworzyć własny sklep internetowy – dochodowy pomysł na biznes”