Jak założyć biuro nieruchomości

Wiele osób decyduje się zakup mieszkania, domu  lub działki pod jego budowę. Najczęściej korzystają one z ofert biur nieruchomości, które pośredniczą w ich sprzedaży. Pośredniczenie w obrocie nieruchomościami jest bardzo dobrym pomysłem na własny biznes, lecz aby rozpocząć tego typu działalność należy pamiętać o kilku ważnych aspektach.

Jaka licencja potrzebna?

Do otworzenia biura nieruchomości konieczne jest posiadanie licencji pośrednika w obrocie nieruchomościami. Wydawana jest ona przez ministerstwo budownictwa i potwierdza kwalifikacje osoby taką licencję posiada.

Lokalizacja

Usytuowanie biura ma ogromne znaczenie podczas prowadzenia tego typu działalność. Im bardziej atrakcyjna lokalizacja, tym pewniejszy sukces. Lokal powinien znajdować się w ścisłym centrum. Idealnym miejscem będzie miejska starówka lub duża zabudowa biurowa. Miejsce powinno być łatwe do odszukania przez klientów. Biuro powinno być utrzyma w jednakowym spójnym stylu, dzięki temu ma ono sprawiać wrażenie przytulnego i ciepłego. Dobrze, żeby lokal był wyposażony w toaletę dla klientów.

Wyposażenie

Koniecznie należy zakupić meble biurowe, takie jak biurka, krzesła, regały półki oraz inne. Niezbędnym narzędziem każdego pośrednika nieruchomości jest komputer. Należy pamiętać także o pakiecie oprogramowania biurowego, które będzie bardzo przydatne podczas pracy. Ważne jest także posiadanie drukarki, skanera, faksu, kserokopiarki. Należy zakupić również podstawowe przybory i artykuły biurowe (teczki, skoroszyty i tym podobne).

Reklama

Promocja naszego biura z pewnością pochłonie sporą część pieniędzy przeznaczonych na rozpoczęcie działalności związaną z pośrednictwem obrotem nieruchomościami. Niezbędna będzie profesjonalna strona internetowa oparta o specjalny system zarządzający ofertami biura. Należy również wyposażyć się w banery reklamowe (nazwą firmy oraz danymi kontaktowymi), które będą umieszczane na obiektach z oferty. Dobrym pomysłem będzie także stworzenie spójnej identyfikacji wizualnej, co podniesie prestiż oraz będzie świadczyło o profesjonalizmie.

Koszt na starcie?

Od 10 do 50 tysięcy

Czy można pracować z domu?

Tak

Czy można wykonywać czasowo?

Tak

Czy jest franczyza?

Nie

Czy można pracować online?

Nie

Dobry pomysł na biznes:

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 3.3/5 (4 votes cast)
Jak założyć biuro nieruchomości, 3.3 out of 5 based on 4 ratings

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz