Jak założyć sklep internetowy

Sklep internetowy stanowi obecnie jedną z najpopularniejszych form sprzedaży w sieci. I trudno się temu dziwić, gdyż jego uruchomienie nie wiąże się z tak wysokimi nakładami początkowymi, co otworzenie tradycyjnej placówki handlowej. Początkujący biznesmen oszczędza na starcie między innymi na kosztach wynajmu czy wyposażenia lokalu (czyli w kieszeni pozostaje mu minimum 7 tysięcy złotych), a jednocześnie może prowadzić sprzedaż przez siedem dni w tygodniu, 24 godziny na dobę (w tradycyjnym sklepie taka forma handlu wymagałaby zatrudnienia dodatkowych pracowników).

Warto jednak w tym miejscu przypomnieć, iż prowadzenie sklepu internetowego jest świetle polskiego prawa traktowane jako zwykła działalność gospodarcza, dlatego przed uruchomieniem wirtualnej placówki należy uzyskać wpis do ewidencji oraz dopełnić formalności w Głównym Urzędzie Statystycznym, ZUS-ie, a także Urzędzie Skarbowym.

O sukcesie internetowego sklepu decyduje kilka czynników, dlatego przed rozpoczęciem właściwej działalności należy dokładnie przemyśleć następujące kwestie:

– czy sprzedawany w sklepie asortyment będzie atrakcyjny dla klientów,

– na ile nasza oferta będzie się wyróżniała na tle konkurencji,

– w jaki sposób rozwiążemy kwestię wysyłki zamówionych przez klientów towarów (warto zawczasu  sprawdzić oferty firm kurierskich  i wybrać najbardziej korzystną dla nas opcję),

– jakie formy płatności będą obowiązywały w naszym sklepie (niektóre z nich, np. płatność kartą kredytową lub sms-em będą wymagały podpisania umowy z firmami pośredniczącymi w płatnościach elektronicznych),

– za pomocą jakich metod zamierzamy wypromować nasz sklep w sieci (w tym celu warto nawiązać współpracę z firmami SEO, które mają doświadczenie w internetowej reklamie i potrafią wskazać rozwiązania generujące duży ruch na stronie).


Koszt na starcie?

Orientacyjny koszt inwestycji zależy od ceny domeny oraz oprogramowania sklepu, a także kosztu zakupu oferowanych w sklepie produktów. Najtańszy sklep internetowy można otworzyć dysponując kwotą 150 – 300 zł.

Działalność w sieci franczyzowej?

Nie.

Praca online:?

Tak.

Praca czasowa?

Tak.

Praca w domu?

Tak.

Dobry pomysł na biznes:

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (3 votes cast)
Jak założyć sklep internetowy, 5.0 out of 5 based on 3 ratings

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz