Meble na zamówienie – sprawdzony pomysł na biznes

Istnieje wiele sklepów które oferują meble produkowane masowo. Częstym problemem jest to, że meble należy złożyć samemu i rzadko kiedy idealnie pasują do naszego mieszkania, dlatego też coraz częściej ludzie wybierają firmy które oferują meble robione na zamówienia. Okazuje się że prowadzenie takiej firmy jest bardzo dochodowym interesem, szczególnie gdy mamy klarowną wizję takiego przedsięwzięcia.

Lokalizacja

Konieczne jest znalezienie lokalu o powierzchni minimum sto metrów kwadratowych, który zostanie wydzielony na pomieszczenie biurowe, pomieszczenie produkcyjne oraz magazyn. Powinnyśmy zadbać o ekspozycję naszych wyrobów lub ewentualnie ich próbek, będzie to dodatkowo zachęcało klientów do zakupu. Przy tak dużym metrażu, płacimy dość wysokie koszty wynajmu pomieszczenia. Warto było by pomyśleć nad jego kupnem.

Wyposażenie

Maszyny i narzędzia stolarskie powinny być wysokiej jakości, co zapewni nam niską awaryjność oraz wytrzymałość. Warto jest znaleźć używany sprzęt w dobrym stanie. Obniży nam to koszty związane z rozpoczęciem działalności.

Reklama

Liczba konkurencyjnych firm działających w branży stale się powiększa, dlatego też reklama nie będzie nas mało kosztować. Jak w każdej firmie niezwykle ważne jest posiadanie profesjonalnej identyfikacji wizualnej, która zagwarantuje nam spójny wizerunek. Najlepszą reklamą w tej branży jest tak zwana poczta pantoflowa, działa ona na naszą korzyść jedynie wtedy, gdy mamy naprawdę nieposzlakowaną opinię. Warto zainwestować we własną stronę internetową, gdzie będziemy mogli zamieścić opis naszej firmy, usługi przez nią wykonywane i cenniki. Dobrym pomysłem jest też zamieszczenie galerii, w której znajdowały by się wykonane przez nas meble.

Klienci

Na brak klientów w branży meblowej na pewno nie będziemy narzekać. Naszymi klientami często będą osoby dopiero wykańczające swoje domy, dlatego jeśli sprawdzimy się przy wykonywaniu mebli do kuchni, ten sam klient może nam zlecić wykonanie mebli do salonu czy też łazienki.

 

Koszt biznesu na starcie?

Od 100 do 300 tysięcy.

Czy można pracować z domu?

Tak

Czy można wykonywać czasowo?

Tak

Czy jest franczyza?

Nie

Czy można pracować online?

Nie

Dobry pomysł na biznes:

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (3 votes cast)
Meble na zamówienie - sprawdzony pomysł na biznes, 5.0 out of 5 based on 3 ratings

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz