Multiagent ubezpieczeniowy – własna działalność

Ubezpieczenia stanowią branżę, w której szansę na odniesienie zawodowego sukcesu mają osoby o specyficznych predyspozycjach osobowościowych – przedsiębiorcze, komunikatywne, wzbudzające zaufanie. Owe cechy są konieczne, ponieważ sprzedaż ubezpieczeń polega przede wszystkim na kontakcie z innymi ludźmi. Dobry agent powinien być nie tylko specjalistą w swojej dziedzinie, ale też dobrym słuchaczem oraz psychologiem, który potrafi wiedzę o produkcie w przekazać w taki sposób, aby klient zdecydował się na wykupienie polisy.

Większość agentów ubezpieczeniowych pracuje na zasadzie umowy agencyjnej, niemniej spora grupa osób decyduje się na założenie własnej działalności gospodarczej w zakresie pośrednictwa ubezpieczeniowego. Są to osoby, które cenią sobie niezależność i nie chcą być związane tylko z jednym pracodawcą. Ponadto posiadanie w swojej ofercie wielu różnych produktów daje agentowi większe pole manewru oraz pozwala na osiągnięcie o wiele wyższych zysków.

Jak zostać agentem ubezpieczeniowym?

Aby założyć multiagencję ubezpieczeniową, należy zarejestrować własną działalność gospodarczą w charakterze pośrednika ubezpieczeniowego. Osoba, które dokonuje rejestracji, musi posiadać pełną zdolność do czynności prawnych oraz co najmniej średnie wykształcenie, ponadto nie może być wcześniej skazana za umyślne przestępstwo. Uruchomienie agencji wiąże się również z odbyciem szkoleń w TU, z którymi multiagent zamierza nawiązać współpracę (są to najczęściej płatne szkolenia ogólne i produktowe) oraz z wykupieniem polisy OC z tytułu odpowiedzialności zawodowej (jej koszt kształtuje się na poziomie 3 tys. złotych). Jednak ten ostatni wymóg nie dotyczy multiagenta pracującego pod szyldem większej multiagencji, gdyż w takim przypadku jest on objęty ochroną wynikającą z umowy zawartej przez jego firmę.

Po zakończeniu szkoleń multiagent podpisuje umowy agencyjne z wybranymi firmami ubezpieczeniowymi lub multiagencją. Umowy muszą być sporządzone w formie pisemnej i zawierać takie dane, jak: zakres czynności, jakie mogą być wykonywane przez agenta, grupy oraz rodzaje umów ubezpieczenia, a także sumy ubezpieczeń, na jakie agent może zawierać umowy.

Pomysł na biznes – informacje:

Koszt biznesu na starcie?

Opłaty za szkolenia, koszt polisy z tytułu odpowiedzialności zawodowej, ewentualny koszt najmu i wyposażenia lokalu – razem około 10 tys. zł.

Praca w domu?

Tak

Czy biznes można wykonywać w niepełnym wymiarze czasowym?

Tak

Czy istnieje franczyza?

Nie

Czy można pracować w internecie?

Tak

Dobry pomysł na biznes:

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 2.9/5 (10 votes cast)
Multiagent ubezpieczeniowy - własna działalność, 2.9 out of 5 based on 10 ratings

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz