Myjnia dla psa

Choć pomysł, by otworzyć samoobsługową myjnię dla psa, może się wydać wielu osobom nieco dziwny, jednak od niedawna takie punkty usługowe działają z powodzeniem w kilku miastach Polski i cieszą się rosnącym zaufaniem klientów. Jak twierdzą właściciele owych myjni, klienci, którzy raz skorzystali z takiego urządzenia, szybko doceniają jego zalety – zwłaszcza, gdy wcześniej przeżyli horror związany z próbą wykąpania czworonoga we własnej wannie.

Myjnia dla psów jest tak naprawdę niedużym, otwartym od góry boksem ze stali nierdzewnej, odkażanym po każdym umyciu specjalnym preparatem. Urządzenie jest wyposażone w elektroniczny system, który wpierw dozuje podgrzaną i zmiękczoną szamponem wodę, a następnie samoczynnie przechodzi z trybu „mycie” na tryb „spłukiwanie”. Właściciel myje psa za pomocą pistoletu, przypominającego urządzenia stosowane w myjniach samochodowych, jednak skonstruowanego w taki sposób, by wyeliminować nieprzyjemne dla zwierzęcia ultradźwięki. Po umyciu automatycznie włącza się tryb osuszania, przy czym właściciel ma do wyboru dwie prędkości suszenia (w zależności od tego, czy pies ma sierść krótką czy długą). Cały proces mycia i suszenia trwa zazwyczaj około 10 minut. Warto w tym miejscu dodać, iż myjnie dla psów posiadają wszelkiego rodzaju certyfikaty, potwierdzające jakość użytych kosmetyków, odpowiednią temperaturę wody oraz konstrukcję bezpieczną dla czworonogów.

Aby zwiększyć rentowność przedsięwzięcia, myjnie dla psów można rozbudować o dodatkowe funkcje, np. urządzenie w trakcie spłukiwania może podawać odżywkę do sierści lub preparaty przeciwko pchłom i kleszczom. Można również zainstalować w myjni dodatkowy automat, w którym klient za niewielką opłatą będzie mógł kupić np. jednorazowy fartuch ochronny, psie zabawki, witaminy lub przysmaki.

Dobrym miejscem na lokalizację samoobsługowej myjni dla psa są stacje benzynowe, duże parkingi, myjnie samochodowe, bliskie sąsiedztwo osiedlowych sklepów czy dróg o dużym natężeniu ruchu. Do postawienie myjni w wersji kontenerowej nie są potrzebne żadne zezwolenia budowlane.

Koszt biznesu na starcie?

Orientacyjny koszt inwestycji w zależności od wielkości kontenera i ilości programów pielęgnacyjnych wynosi kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Praca w domu?

Nie

Czy biznes można wykonywać w niepełnym wymiarze czasowym?

Nie

Czy istnieje franczyza?

Nie

Czy można pracować w internecie?

Nie

Dobry pomysł na biznes:

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 2.8/5 (4 votes cast)
Myjnia dla psa, 2.8 out of 5 based on 4 ratings

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz