Organizacja ślubu – pomysł na własną firmę

Organizacja ślubu i wesela to dobry pomysł na pierwszy biznes, nie potrzebujemy wiele środków by wystartować z takim biznesem. Właściwie potrzebne nam sa tylko pomysły, które nic nie kosztuja i odrobina reklamy. Zamieszczenie takich na istniejacych portalach internetowych które zajmują się zbieraniem informacji o osobach zajmujących się organizacją ślubów moze przynieść dobre efekty. Ponad to możemy skorzystać z darmowych portali ogłoszeniowych w internecie. Poczta pantoflowa wśród znajomych może także zdać egzamin. To tylko podstawowe sposoby na praktycznie darmowe rozreklamowanie się, większa reklama, jak ogłoszenia w prasie czy na płatnych serwisach internetowych to tylko kwestia ilości środków jakie chcemy przeznaczyć na start w świat własnego biznesu.

To oczywiście tylko początek, żeby zostać dobrym organizatorem imprez ślubnych należy znać się także na najświeższych trendach w modzie ślubnej, na najnowszych nurtach obowiązujących w wystroju wnętrz na takie okazje. Kolory sukienek, ich kroje, kwiaty, ozdoby, atrakcje które mogą urozmaicic ślub, te wszystkie i jeszcze więcej rzeczy które wiążą się z tym dniem powinny stać się nam znane. Wydaje się na początku, że to troche dużo, jednak dostępnośc literatury związanej z organizacją ślubów oraz prasy specjalistycznej na polskim rynku jest tam ogromna, że nawet nauczenie się „od zera” wszystkich tych zawiłości to nie jest żaden problem. Liczne portale internetowe związane z tą tematyką także przyniosą nam wiele pomysłów i inspiracji do organizowania imprez. Pozyskanie informacji i nauka tego co i jak robic i załatwiać powinna być więc krótka i przystępna.

Oczywiście nie byłoby wesela bez dobrego jedzenia, jednak jeżeli sami nie mamy większego doświadczenia w tym temacie, możemy skorzystać ze sprawdzonej firmy cateringowej wcześniej oczywiście ustalając karte dań ze swoimi klientami.

Warto także zapoznać się z ofertą salonów ślubnych w okolicy, tak aby móc służyć najlepszymi radami potencjalnym klientom. Salony ślubne z chęcią nawiązują długoterminową współprace ze sprawdzonymi organizatorami ślubów na czym obie strony korzystają, salony ślubne zyskują klientów, my zaś jako organizator uzyskamy jakąś prowizje lub rabaty, które pozwolą nam na konkurowanie ceną naszych usług z innymi w tej gałęzi biznesu.

Organizowanie ślubów jest atrakcyjne ze względu na fakt, że rynek ten nigdy nie przestanie istnieć i zawsze gdzieś możemy pozyskać nowych klientów. Dodatkowym plusem jest to że osoby biorące ślub często przeznaczają na organizacje wesela i uroczystości samych zaślubin spore kwoty pieniędzy, nie oszczędzając na tym jedynym w swoim rodzaju dniu. Jeżeli sami nie chcemy zajmować się poszczególnymi pracami to może uda nam się nawiązć współprace z osobami świadczącymi usługi takimi jak dekorowanie wnętrz, catering, wynajem limuzyn czy zabytkowych samochodów. Jeżeli stworzymy sobie taką siatkę partnerów biznesowych, nadal jako organizator jesteśmy w stanie uzyskać dużą prowizje od świadczonych przez nas usług, a przecież należy pamiętać że osoby, które przygotowują się do ślubu często mają mase innych zmartwień i rzeczy które zajmują im czas i nie są w stanie wszystkim wyzwaniom sprostać, to właśnie w tym momencie powinien wkroczyć dobry organizator ślubu i wesela.

Dobrym chociaż troche ryzykownym pomysłem na biznes ślubny są też odwiedziny w poszczególnych salonach ślubnych i udawanie potencjalnego klienta, pozwoli nam sie to zorientować w cenach jakie obowiązują na rynku, poznać metody pracy innych organizatorów, ich oferte i to w jaki sposób pozyskują oni klientów i jaki mają do nich stosunek. Taka wiedza z pewnościa pozwoli naszemu własnemu biznesowi rozkwitać szybciej, ponieważ będziemy mogli wystrzegać się błedów jakie popełnia konkurencja a jednocześnie wejść szybko w posiadanie przydatnych rozwiązań, które inni być może wykształcali w swoich firmach przez miesiące lub lata działalności. Nie bez znaczenia dla nowego biznesu będzie też swobodne obracanie się w sferze cen, co ma oczywiście ogromny wpływ na pozyskiwanie zainteresowanych. Akurat w tym biznesie nie warto jednak obniżać cen za swoje usługi do absolutnego minimum, ponieważ gałąź ta jest gałęzią ekskluzywną gdzie klienci nie zawsze chcą zdobyć produkt najtańszy, nie chcą oszczędzać na swoim wymarzonym dniu. Należy więc dobrze zastanowić się jakie ceny za nasze usługi chcemy osiągnąć.

Należy też zastanowić się nad tym co będzie nas wyróżniało spośród innych firm zajmujących się organizacją podobnych imprez. Może warto zastanowić się nad jakimis specjalnymi atrakcjami dla gości? Gry i zabawy, oryginalny pierwszy taniec, nawiązanie do tradycji czy może zerwanie z nią i proponowanie klientom nowoczesnych ślubów pozbawionych irytujących niektórych tradycji? Warto dobrze podyskutować z klientami, pamietając jednocześnie ze to nie oni a właśnie Ty staniesz się specjalistą w tym zakresie i od Ciebie będzie zależało to jak zadowoleni z własnego wesela wyjdą goście i państwo młodzi. A nie ma nic lepszego w takiej branży niż zadowoleni klienci, którzy polecą nasze sprawdzone usługi swoim znajomym. Słowo zadowolonego klienta znaczy tysiąc razy więcej niż nawet najlepsza i najdroższa reklama. Należy o tym pamiętać, w tym biznesie powiedzenie „klient nasz Pan” jest największą świętością.

Zachęcamy do przejrzenia tematycznych forów w internecie czy zapoznania się z fachową literaturą i samodzielnym oszacowaniem tego sposobu na własny nowy biznes. Do dzieła!

Dobry pomysł na biznes:

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 4.8/5 (4 votes cast)
Organizacja ślubu - pomysł na własną firmę , 4.8 out of 5 based on 4 ratings

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz