Pomysł na biznes – odżywki i suplementy dla sportowców

Wiele osób dba o swoją kondycję. Duża część tych osób korzysta z różnego rodzaju odżywek oraz suplementów. Korzystają z nich również sportowcy. Otworzenie sklepu z tego typu artykułami może okazać się doskonałym pomysłem na własny biznes.

Lokalizacja

Sklepy ze specjalistycznymi produktami nie muszą znajdować się w najatrakcyjniejszych miejscach, gdyż ich asortyment skierowany jest do zakrojonej grupy odbiorców. Należy jednak w miarę możliwości zadbać o dobrą i widoczną lokalizację, co pomoże również w działaniach reklamowych.

Wyposażenie

Powinnyśmy zadbać o wyposażenie takie jak dla typowego sklepu. Należy zakupić meble sklepowe takie jak szafki, półki, lady, meble magazynowe. W prowadzeniu sklepu przydatny może się okazać komputer z oprogramowaniem magazynowym, z możliwością późniejszego połączenia z kasą fiskalną, która po pewnym czasie jest wymagana przez urząd skarbowy. Konieczne jest pierwsze zatowarowanie naszego sklepu, co pochłonie największą część naszych środków na rozpoczęcie działalności.

Reklama

Na reklamę oraz działania promocyjne należy przeznaczyć całkiem sporą sumę pieniędzy. Aby utorować sobie drogę do odniesienia sukcesu na rynku powinnyśmy zadbać o spójny wizerunek naszego sklepu oraz odpowiednie jego oznakowanie wewnętrzne i zewnętrzne, sprawi to że sklep będzie postrzegany jako miejsce dla profesjonalistów i osób wymagających. Należy wykonać projekty wizytówek oraz ulotek. Doskonałym pomysłem jest także reklama w prasie lokalnej, jak i specjalistycznej.

Sprzedaż internetowa

Znakomitym rozwiązaniem jest połączenie sprzedaży tradycyjnej z nowoczesną sprzedażą internetową za pomocą serwisów aukcyjnych oraz własnego sklepu internetowego.  Wykonanie profesjonalnego sklepu internetowego to dość duży wydatek, lecz z pewnością się nam on opłaci i bardzo szybko zwróci. Dużą zaletą jest możliwość połączenia strony internetowej z oprogramowaniem magazynowym na naszym komputerze, dzięki czemu klient widzi jaki jest stan magazynowy danego produktu.

Koszt na starcie?

Od 40 do 200 tysięcy.

Czy można pracować z domu?

Tak

Czy można wykonywać czasowo?

Tak

Czy jest franczyza?

Tak

Czy można pracować online?

Tak

Dobry pomysł na biznes:

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 4.5/5 (2 votes cast)
Pomysł na biznes - odżywki i suplementy dla sportowców, 4.5 out of 5 based on 2 ratings

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz