Pomysł na biznes – własna drukarnia – co potrzebne na starcie

Istnieje wiele różnego rodzaju drukarni, które oferują szeroki wachlarz usług. Na rynku istnieje wiele zakładów drukarskich. Decydując się założenie własnej drukarni przede wszystkim należy wybrać dokładny profil usług oraz sprawdzić jak wypada konkurencja w danej dziedzinie.

Jaką lokalizację wybrać dla drukarni

Dobrym rozwiązaniem będzie posiadanie biura w jakieś atrakcyjnej lokalizacji, natomiast park produkcyjny dobrze jak by się znajdował gdzieś na uboczu miasta, gdzie lokale przystosowane na takie zapotrzebowania są o wiele tańsze niż w centrum. Wielkość lokalu przeznaczonego na zagospodarowanie linii produkcyjnej zależna będzie od rodzaju wykonywanych wydruków.

Co powinna oferować drukarnia

Najważniejszą decyzją, jaką należy podjąć jest to, jaki zakres usług będziemy oferować klientom. Jest to bardzo istotne gdyż maszyny drukarskie są dość drogie, dlatego też istnieje niewiele drukarni oferujących kompleksowe usługi drukarskie. Możemy wybierać z pośród usług: offsetowych, cyfrowych, sitodrukowych, termo transferowych, wielkoformatowych.

Jakie wyposażenie potrzebne do otwarcia drukarni

Jeśli posiadamy już wybrany profil naszych usług, powinnyśmy wybrać odpowiedni sprzęt niezbędny do ich wykonywania. Dokonując wyboru należy mieć na uwadze, aby nasze usługi były jak najlepszej jakości i dość w przystępnej cenie dla potencjalnego klienta. Nasza oferta być bardzo konkurencyjna względem innych podobnych firm. Wiele początkujących firm wybiera sprzęt używany, który wiadomo, że jest o wiele tańszy niż nowy.

Jak reklamować własną drukarnię

Jak w każdej branży tak i w tej będziemy toczyli bój o klienta, dlatego też należy przeznaczyć spore nakłady gotówki na reklamę i działania marketingowe. Może zastanowić się także nad zorganizowaniem sprzedaży internetowej, co z pewnością ułatwi dotarcie do większej liczby klientów, a nawet może się okazać że całą sprzedaż generuje właśnie internetowa platforma sprzedażowa. Warto jest także posiadać osobę odpowiedzialną za kontakt z większymi kontrahentami, która będzie pozyskiwał nowych klientów i będzie utrzymywał kontakt ze stałymi odbiorcami naszych usług.

Koszt na starcie?

Od 70 do 500 tysięcy.

Czy można pracować z domu?

Tak

Czy można wykonywać czasowo?

Tak

Czy jest franczyza?

Nie

Czy można pracować online?

Tak

Dobry pomysł na biznes:

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 4.3/5 (7 votes cast)
Pomysł na biznes - własna drukarnia - co potrzebne na starcie, 4.3 out of 5 based on 7 ratings

One Response to “Pomysł na biznes – własna drukarnia – co potrzebne na starcie”