Sprzątanie – dobry pomysł na pierwszy biznes.

Sprzątanie to dobry pomysł na pierwszy biznes dla początkujących przedsiębiorców. W teorii wszystko czego potrzebujemy to gąbka, butelka środka do mycia oraz jakieś dobre wiadro. Niestety rzeczywistość jest często bardziej skomplikowana.

Biznes związany ze sprzątaniem obejmuje wszystko od dbania o czystość w zwykłych domach, jak na przykład co tygodniowe umówione sprzątanie u indywidualnych odbiorców do sprzątania powierzchni biurowych dla wielkich firm, które swoje siedziby umieszczają w rozległych biurach. Gałęzie tego biznesu zajmują się także dbaniem o budynki publiczne, takie jak szpitale, szkoły czy tez prywatne przedsiębiorstwa to znaczy fabryki czy hale montażowe. Jak każdy z nas wie od czasu do czasu trzeba wszędzie posprzątać. Jest więc to nieskończone źródło zleceń i dochodów. Ponad to nawet jeżeli nie interesuje nas kompleksowa obsługa wielkich firm i ich biurowców, powierzchni magazynowych czy fabryk to zawsze możemy wyspecjalizować się w jednym z możliwych kierunków.

Kierunków jest wiele, możemy skupić się na czyszczeniu dywanów, myciu okien, sprzątaniu podłóg, dbaniu o przestrzeń biurową czyli dbaniu o miejsca pracy umieszczone w biurach tak samo jak i w dbaniu o miejsca pracy, które wykorzystywane są w halach montażowych. Rozwiązań i możliwości jest więc ogrom. Należy też pamiętać o takich możliwościach jak sprzątanie i dbanie o teren znajdujący się na zewnątrz firm czy domów to jest podjazdy, chodniki, miejsca przeładunku towarów i tym podobne zaplecza które muszą istnieć przy każdej siedzibie większej firmy. Jednak to co wymieniłem wcale nie musi nas zobowiązywać, możemy przecież skupić się tylko na pomocy w utrzymaniu czystości w prywatnych domach.

Prowadzenie takiego biznesu bez wątpienie najlepiej będzie szło osobom, które od zawsze przywiązywały wagę do tego w jakim stanie jest otaczająca ich przestrzeń. Jednak oczywiście nie jest to żadnym wyznacznikiem tego czy powinniśmy się podjąć takiej pracy czy też nie, przecież możemy zatrudnić odpowiednie osoby aby wykonywały kluczowe czynności w naszej raczkującej firmie. A sami zająć się pozyskiwaniem zleceń, negocjowaniem ofert i dbaniem o reklamę czy też pilnowaniu by zlecenia wykonywane były w terminie.

Nie ma nic cenniejszego w biznesie niż pozyskanie stałych i zadowolonych klientów, którzy polecą nas swoim znajomym czyli rozreklamują naszą firmę tak zwaną pocztą pantoflową. Dlatego może warto od razu założyć że to właśnie my zajmiemy się nadzorowaniem wykonywanych prac i sami zadbamy o to by były wykonane na najwyższym poziomie, z pewnością zagwarantuje nam to sukces w przyszłości.

Jeżeli nie chcemy brać na siebie od razu ryzyka związanego z prowadzeniem i budowaniem firmy od zera możemy zdecydować się na franczyzę, i za część zysków zyskać opiekę nad naszym przedsięwzięciem. Opiekę sprawowaną przez firmę która posiada już często niemałe doświadczenie w tej branży, a jednocześnie skieruje nas zapewne na określone szkolenia i pomoże w uzyskaniu niezbędnego do pracy sprzętu, pracowników oraz pierwszych klientów. Jednak nie ma nic za darmo, firmy udzielające franczyzy zachowują część zysków dla siebie oraz wymagają pewnego wkładu finansowego na start. Często też wymagają podpisania z nimi umowy na określony czas, która to umowa zwiąże nam na ten czas ręce. Jednak może na początek nie być to złe wyjście, w końcu zyskamy swoistego mentora a działania prowadzić będziemy pod najczęściej znana już i rozpoznawalną marką. Nie można zapominać także o potencjalnych korzyściach z kursów i potencjalnych kontaktach biznesowych. Takie rozpoczęcie może okazać się kluczowe dla powodzenia naszych dalszych planów biznesowych.

Ogromnym plusem tego pomysłu jest fakt że opłaty wstępne czy pieniądze, które musimy zainwestować w to aby firma ruszyła, w gałęzi przemysłu zajmującego się utrzymaniem czystości nie są duże. Tak samo jak i koszty zatrudniania personelu, którego na dodatek także nie potrzebujemy wiele. Na początek spokojnie możemy zająć się tym samodzielnie, szczególnie jeżeli chodzi o wykonywanie prac w prywatnych domach. Stopniowo wraz z napływem klientów i kapitału za zlecenia, możemy dobrać sobie pracowników i rozwijać nasz biznes.

Dodatkowo dosyć kuszący jest fakt, że nasza firma może operować nieprzerwanie przez całą dobę, ponieważ osoby prywatne zazwyczaj zamawiają usługi sprzątające w godzinach pracy czyli około godzin 8 do 16. Później zaś usługi firm dbających o czystość wymagane są w miejscach pracy z których ludzie u których wcześniej być może nasza firma sprzątała wracają. Możliwości są więc nieograniczone. A nie ma nic lepszego niż firma która nieskrępowanie może generować przychody przez całą dobę, nawet w weekendy i święta, ponieważ właśnie ten czas wolny wykorzystują często duże firmy aby przeprowadzać bardziej skomplikowane operacje potrzebne do zachowania czystości, jak pranie dywanów czy czyszczenie klimatyzacji.

Nie pozostaje więc nic innego jak zainteresować się tą branża, zorientować się czy w miejscu naszego zamieszkania lub docelowym miejscu pracy znajdują się zainteresowani klienci, ustalić ceny naszych usług i wykonywać pierwsze intratne zlecenia.

Dobry pomysł na biznes:

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 4.5/5 (2 votes cast)
Sprzątanie - dobry pomysł na pierwszy biznes., 4.5 out of 5 based on 2 ratings

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz