Własna firma organizująca Paintball

Paintball to idealny sposób na rozrywkę w gronie znajomych. Firm organizujących tego typu zabawę nie ma zbyt wiele na rynku, lecz popyt na tego typu rozrywkę nie jest wcale mały. Paintball jest popularny głównie wśród firm, które wykorzystują go do spotkań integracyjnych dla swoich pracowników.

Lokalizacja

Najważniejszą rzeczą oprócz odpowiedniego sprzętu jest przede wszystkim lokalizacja, a mianowicie teren, na którym będziemy organizowali rozgrywkę. Istnieje wiele możliwości, jedną z nich dzierżawa kawałka pola, lasu lub jakieś aglomeracji przemysłowej. W niektórych przypadkach idealnym rozwiązaniem będzie wynajmowanie terenu tylko na dany okres (na przykład dzień, tydzień). Atrakcyjna lokalizacja, która będzie miała ciekawą budowę i rozłożenie przeszkód z pewnością przyciągnie sporą grupę klientów. Pamiętajmy o odpowiednim zabezpieczeniu terenu, na którym będzie toczyć się rozgrywka tak, aby był odseparowany od osób postronnych.

Sprzęt

Zakup specjalnego osprzętu jest konieczny do organizowania tego typu rozrywki. Należy zapatrzeć się w przynajmniej 10-12 kompletów, w których skład wchodzą karabinki, butle oraz specjalne maski ochronne na twarz. Nie można zapomnieć także o dużej ilości kulek z farbą. Ważny jest także zakup odpowiednich strojów w celu zapewnienia komfortu oraz bezpieczeństwa klientom.

Reklama

W reklamę należy zainwestować całkiem sporą sumę. Zdecydowanie należy wykonać profesjonalną stronę internetową oraz zastanowić się nad różnymi formami reklamy zewnętrznej. Dobrze zaplanowane działania marketingowe na pewno zwielokrotnią sumę przeznaczoną na promocję.

Klienci i zysk

Paintball to zdecydowanie gra zespołowa, dlatego też naszymi klientami będą mniejszą lub większe grupy osób. Dobrym krokiem będzie przygotowanie specjalnej oferty dla firm, którą będą generowały większą część naszych zysków. Do naszej kieszeni miesięcznie może trafić od kilku do kilkunastu tysięcy złotych miesięcznie, wszystko zależy od lokalizacji oraz całościowej organizacji przedsięwzięcia.

Koszt na starcie?

Od 10 do 60 tysięcy.

Czy można pracować z domu?

Tak

Czy można wykonywać czasowo?

Tak

Czy jest franczyza?

Nie

Czy można pracować online?

Nie

Dobry pomysł na biznes:

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 4.0/5 (2 votes cast)
Własna firma organizująca Paintball, 4.0 out of 5 based on 2 ratings

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz