Własna kawiarnia – jak otworzyć kawiarnię

Kawiarnia jest idealnym pomysłem na własny biznes. Duża liczba osób uwielbia delektować się smakiem przepysznych ciast i deserów, połączonych z bardzo dobrą kawą czy smaczną herbatą. Przy odpowiedniej organizacji może przynieść naprawdę wysokie zyski. Należy jednak pamiętać o paru bardzo istotnych sprawach:

Powierzchnia

Lokal powinien mieć odpowiedni metraż, aby zapewnić klientom odpowiednią atmosferę. Nie może on być zbyt mały, ponieważ może okazać się za ciasny, przez co ludzie będą się w nim czuć bardzo niekomfortowo. Zbyt duża powierzchnia także nie będzie zaletą, lecz wadą. Sugerowany metraż lokalu od 50 do 90 metrów kwadratowych.

Lokalizacja

Usytuowanie kawiarni jest najważniejszym czynnikiem odpowiedzialnym za powodzenie inwestycji. Należy wybrać lokalizację uczęszczaną przez dużą liczbę ludzi. Idealnym miejscem będzie miejscowa starówka, centrum miasta lub galeria handlowa. Należy liczyć się z tym, że za wynajęcie lokalu w bardzo dobrej lokalizacji, będziemy musieli zapłacić całkiem sporo.

Wyposażenie i aranżacja

Zakup wysokiej jakości urządzeń z pewnością zwiększy nasze szanse na osiągnięcie pożądanego sukcesu. Musimy zadbać również o posiadanie najwyższej jakości nasion kaw, dlatego też bardzo ważne jest zorganizowanie odpowiedniej współpracy z firmą importującą, zwiększy to nasza konkurencyjność oraz prestiż. Należy również pamiętać o odpowiednim przystosowaniu lokalu zgodnie z wymaganiami sanepidu oraz innych instytucji. Idealnym rozwiązaniem, będzie znalezienie lokalu już je spełniające. Bardzo ważne jest także odpowiednie urządzenie kawiarni. Wystrój lokalu musi być odbierany przez klientów bardzo ciepło, musi być przytulny oraz zachęcający do ponownych odwiedzin.

Jakość

Dbając o najwyższy poziom serwowanych produktów, należy rozważyć zatrudnienie specjalistów z dużym doświadczeniem. Dobry barista zapewni, że serwowana kawa będzie jedyna w swoim rodzaju oraz uraczy podniebienia nawet najwybredniejszych entuzjastów kawowych napojów.

Koszt biznesu na starcie?

Koszt zależny od wielkości lokalu. Od 30 do 100 tysięcy złotych.

Praca w domu?

Nie

Czy biznes można wykonywać w niepełnym wymiarze czasowym?

Tak

Czy istnieje franczyza?

Tak

Czy można pracować w internecie?

Nie

Dobry pomysł na biznes:

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 4.0/5 (3 votes cast)
Własna kawiarnia - jak otworzyć kawiarnię, 4.0 out of 5 based on 3 ratings

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz