Własny blog – jak prowadzić, jak zarabiać

Firma internetowa jest bardzo popularnym rodzajem biznesu, który może prowadzić praktycznie każdy. Przykładem jest prowadzenie bloga internetowego o ciekawej tematyce. Dzięki niemu można zarobić na przykład na dzieleniu się informacjami o swoim hobby.

Lokalizacja

Bloga można prowadzić z własnego domu lub mieszkania, jedyne co jest nam potrzebne to Internet. W przypadku biznesów internetowych ich lokalizacją jest serwer WWW oraz odpowiednia domena. Wybór dobrej firmy hostingowej jest bardzo istotny, można wybrać także jedną z kilku bezpłatnych platform, które oferują założenie własnego bloga bez pobierania jakichkolwiek opłat. Dlatego też prowadzenie bloga można rozpocząć bez jakichkolwiek środków finansowych.

Wyposażenie i tematyka

Do prowadzenia bloga konieczne jest posiadanie komputera wraz z dostępem do Internetu. Dobrym pomysłem będzie zaopatrzenie się w darmowy program do obróbki grafiki, dzięki czemu będziemy mogli uatrakcyjnić wrzucane przez nas zdjęcia. Należy dobrać odpowiednią tematykę na naszego bloga, która zapewni mu dużą popularność. Najczęściej można w Internecie spotkać blogi o tematyce specjalistycznej związanej z techniką. Blogi kulinarne cieszą się również bardzo dużą popularnością, nie tylko wśród kobiet ale także wśród mężczyzn.

Zarabianie na blogu

Pieniądze na blogach internetowych najczęściej zarabia się z programów reklamowych. Najpopularniejszym z tego typu programów jest Google AdSense, AdTaily oraz OnetKontekst. Można również udostępniać innymi powierzchnie reklamowe. Im będziemy posiadali większa oglądalność tym otrzymamy więcej prowizji od wyświetlania reklam.

Reklama bloga

Aby nasz blog zaczął zarabiać należy zapewnić mu dużą oglądalność, co zaowocuje jego popularnością wśród internautów. Można zainwestować w pozycjonowanie oraz płatną reklamę, Warto także za darmo zachęcić ludzi do zaglądania na naszego bloga, z pomocą przyjdą nam fora tematyczne, na których można w konwersacji odnieść się do naszych artykułów.

Koszt biznesu na starcie?

Od 0 do 5 tys. zł

Czy można pracować z domu?

Tak

Czy można wykonywać czasowo?

Tak

Czy jest franczyza?

Nie

Czy można pracować online?

Tak

Dobry pomysł na biznes:

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 3.6/5 (7 votes cast)
Własny blog - jak prowadzić, jak zarabiać, 3.6 out of 5 based on 7 ratings

One Response to “Własny blog – jak prowadzić, jak zarabiać”