Zakład pogrzebowy – jakie uprawnienia potrzebne

Liczba zakładów pogrzebowych w Polsce jest bardzo duża. W średniej wielkości mieście znajduje się ich około pięciu. Mimo tak wielkiej konkurencji zakład pogrzebowy wciąż jest bardzo dochodowym interesem.

Jakie uprawnienia potrzebne do założenia zakładu pogrzebowego?

W celu rozpoczęcia działalności należy pozyskać odpowiednie uprawnienia, ale tylko i wyłącznie w przypadku otwierania zakładu pogrzebowego wraz z chłodnią do przechowywania ciał. Wiele tego typu firm zajmuje się organizacją samego pogrzebu, sprzedażą trumien oraz przewozem zwłok. To ostatnie wymaga odpowiednio przystosowanego samochodu, który spełniać musi urzędowe normy. Należy pamiętać także o odpowiednim nazwaniu firmy. Nazwa powinna być raczej spokojna i łatwa do zapamiętania.

Lokalizacja

Jeśli planujemy posiadać chłodnie do przechowywania zwłok oraz ich przygotowywanie do pochówku to znalezienie odpowiedniego lokalu pod zakład pogrzebowy nie jest łatwe. Dużo firm powstaje w domach, lecz liczne są także lokalizowane w ścisłym centrum. Przed dokonaniem wyboru odpowiedniego miejsca naszej działalności, powinnyśmy sprawdzić statystykę umieralności w danym regionie, w którym zamierzamy założyć firmę.

Wyposażenie

Warto na początku zakupić kilka lub kilkanaście trumien, by klienci mieli dość duży wybór asortymentu dostępnego na miejscu. Jeśli planujemy posiadać pełen zakres usług pogrzebowych powinnyśmy posiadać odpowiedni asortyment. W niektórych przypadkach zakłady pogrzebowe wyposażone są także w spalarnie zwłok. Kremacja jest coraz bardziej popularna, dlatego też może to być bardzo dobra inwestycja.

Jakość

O naszych usługach jak w każdym innym biznesie będzie świadczyła jakość. Należy zadbać o odpowiednich pracowników, którzy będą reprezentowali Twoją firmę. Powinni posiadać bardzo wysoką kulturę osobistą  oraz nienaganną prezencję.

Reklama

Należy poświęcić spory nakład gotówki na odpowiedni marketing oraz promocję firmy wśród konkurencji.

Koszt na starcie?

Od 150 do 300 tys. zł

Czy można pracować z domu?

Nie

Czy można wykonywać czasowo?

Tak

Czy jest franczyza?

Nie

Czy można pracować online?

Nie

Dobry pomysł na biznes:

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (2 votes cast)
Zakład pogrzebowy - jakie uprawnienia potrzebne, 5.0 out of 5 based on 2 ratings

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz